ČIŠTĚNÍ A KONZERVACE INTERIÉRŮ A EXTERIÉRŮ AUTOMOBILŮ
Externí a interní čištění automobilu
Provádíme čištění osobních i užitkových automobilů pro jednotlivce i firmy.
Mytí automobilu
Při mytí automobilu se absolutně vše přizpůsobuje jednomu cíli, a to minimalizaci poškrábání laku. Platí to pro postup práce, stejně tak i pro výběr pomůcek a kosmetiky. Při mytí vozu dochází ke kontaktu mycích pomůcek se zaprášenou či zašpiněnou karoserií. Tyto nečistoty mají většinou silně abrasivní vlastnosti, navíc je mytí vozu nejčastějším úkonem prováděným v rámci péče o vůz, proto je správná technika mytí tolik důležitá. Automobil myjeme dle přání zákazníka buď ve strojní myčce za použití lubrikačních prostředků, které chrání lak proti poškrábání kartáči a nebo ručně bezoplachovou metodou.
Ruční mytí
Použitý autošampon musí mít kvalitní lubrikační schopnosti, aby lubrikoval lak proti částicím nečistot i v mycí rukavici a zamezil tak poškrábání laku. Poslední dvě vlasnosti jsou často opomíjené a drtivá většina autošamponů prodávaných na našem trhu tyto vlastnosti nemá. Šampony, které používáme však mají při dodržení dávkování vyváženou pH hodnotu a jsou velmi bohaté na ochranné a lubrikující polymery.Při mytí vozu se absolutně vše
přizpůsobuje jednomu cíli, a to minimalizaci poškrábání laku. Platí to pro postup práce, stejně tak i pro výběr pomůcek a kosmetiky. Při mytí vozu dochází ke kontaktu mycích pomůcek se zaprášenou či zašpiněnou karoserií. Tyto nečistoty mají většinou silně abrasivní vlastnosti, navíc je mytí vozu nejčastějším úkonem prováděným v rámci péče o vůz, proto je správná technika mytí tolik důležitá.
Kvalitní šampon musí splňovat několik požadavků:
- musí být účinný při odstraňování nečistot.
- musí však být šetrný k vrstvám vosků a sealantů.
- musí mít kvalitní lubrikační schopnosti, aby lubrikoval lak, částice nečistot i mycí rukavici a zamezil tak poškrábání laku.
Poslední dvě vlasnosti jsou často opomíjené a drtivá většina autošamponů prodávaných na našem trhu tyto vlastnosti nemá. Však mají při dodržení dávkování vyváženou pH hodnotu a jsou velmi bohaté na ochranné a lubrikující polymery. K mytí nikdy nepoužíváme žádné kartáče! I sebejemnější kartáč má štětiny dostatečně ostré na to, aby spolehlivě poškrábal jakýkoliv lak. Nepoužíváme ani molitanové houby. Nejsou dostatečně měkké a navíc jejich relativně málo členitý povrch neabsorbuje prachové částice. Prachové částice se místo toho zachytí na povrchu houby, a při mytí tak fungují jako brusný papír...
K mytí používáme mikrovláknové mycí žínky či rukavice, jejichž dlouhá a extrémě měkká vlákna bezpečně zachytí prachové částice, aniž by lak poškrábaly. Navíc skutečnost, že máte rukavici nasazenou na ruce prakticky eliminuje riziko pádu rukavice na zem a její kontaminaci pískem a dalšími nečistotami...
Metoda dvou věder
Při ručním mytí používáme metodu dvou věder. Smysl této metody spočívá v použití dvou věder do jednoho vědra připravíte roztok šamponu dle doporučeného dávkování, do druhého čistou vodu. Mycí rukavici namáčíme v roztoku šamponu a po umytí části vozu ji vymácháme ve druhém vědru. Díky této metodě máme roztok šamponu i na konci mytí stejně čistý, jako na začátku. Vodu ve duhém vědru dle potřeby v průběhu mytí měníme. Pro bezpečné mytí používáme vědra s patentovanou mřížkou Grit Guard, které bezpečně odděluje usazené nečistoty od zbytku roztoku a zamezuje tak jejich nabrání mycí rukavicí. Tato metoda mytí je bezoplachová a lze ji použít i na parkovištích u golfových klubů a podobně.
Sušení
Ve chvíli, kdy přistoupíte k sušení, musí být být vůz dokonale umytý. K sušení nepoužíváme jelenici. Jakkoliv je přírodní či syntetická jelenice měkká, postrádá schopnost mikrovláknové utěrky pojmout a bezpečně zachytit prachové částice. Ještě před sušením decentně nastříkáme na mokrý povrch vozu detailingový sprej. Teprve potom povrch jemně vytřetme sušící utěrkou. Detailingový spej usnadní leštění a zároveň lubrikuje povrch laku i sušící utěrku a minimalizuje tak riziko poškrábání. Po sušení je možné znovu aplikovat detailingový sprej pro obnovu ochranné vrstvy a maximalizaci vzhledu. Před zimním obdobím a po něm doporučujeme konzervaci automobilu kvalitními vosky (na př. karnaubské).Ty jsou napovrch karoserie nanášeny speciálními tampony a zozlešťovány leštičkou, která neleští kruhově, což zanechává jemné kruhové drážky v laku, ale leštičkou, která exentrickými vysokorychlostními pohyby napodobuje pohyb lidské ruky.
Péče o interiér vozu
Základní operací je důkladné suché čištění koberců a sedaček ( včetně dětských ), zavazadlového prostoru. Všechny textilie jsou čištěny malými rotačními kartáči vysavačem s vysokým výkonem. Potom obdobně následuje mokré nebo vlhké čištění s použitím osvědčených chemických prostředků. Vyčistit je třeba i palubní desku a případně i textilní a umělohmotné obložení dveří a stropu. Mezi závěrečné operace patří vyčištění a vyleštění skleněných vnitřních ploch a dezinfekce a provonění interiéru podle vkusu zákazníka. Podkladem pro výpočet konečné ceny je podrobný protokol pro zákazníka, na kterém jsou uvedeny všechny provedené úkony s uvedením odpracovaného času a spotřebovaného materiálu.